Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

środa, 14 marca 2012

Królik doświadczalny 2: Kwiat ciała i krwi (1985)


KRÓLIK DOŚWIADCZALNY 2: KWIAT CIAŁA I KRWI / GUINEA PIG 2: FLOWERS OF FLESH & BLOOD (1985)
reż. Hideshi Hino; scen. Hideshi Hino
kraj produkcji: Japonia

Druga część krótkometrażowego gore, która jest według mnie najlepsza ze wszystkich z serii. Film zyskał sławę przez to, że FBI sprawdzało autentyczność materiału. Myśleli, że na taśmie jest prawdziwy zapis morderstwa.

Młoda kobieta idzie po mieście w nocy. Nagle z samochodu wychodzi mężczyzna, który usypia ją szmatką z chloroformem. Dziewczyna budzi się w pomieszczeniu, przywiązana do łóżka. Jest z nią jeszcze w pokoju mężczyzna w stroju samuraja, który ostrzy narzędzia a następnie obcina głowę kurze i mówi, że to samo spotka dziewczynę. Chwilę potem wstrzykuje dziewczynie narkotyk i ta staje się nieprzytomna. Mężczyzna zaczyna serię tortur takich jak obcinanie dłoni od ręki, a następnie już całej górnej kończyny. Podobnie postępuje z jej nogami...

Cały film jest dawką na prawdę brutalnego i krwawego gore. Jak w pierwszej części były przedstawione tortury wszelakiej maści typu wylewanie rozgrzanego oleju na ciało, czy kręceniu ofiary na krześle tak by przytomność straciła, tak tutaj mamy ukazane obcinanie kończyn, którym towarzyszy dużo krwi, lecz nie jest to przesadzona ilość, bo wszystko sprawia wrażenie naprawdę autentycznego obrazu. Jeżeli jesteście fanami mocnego gore, i macie ochotę na 42 minuty okrutnego mordu, to opróżniajcie swe żołądki i zaczynajcie seans. Na pewno się nie zawiedziecie.

SCREENY

TRAILEROCENA
7,5/10


1 komentarz: