Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

sobota, 3 marca 2012

Władca lalek 3: Zemsta Toulona (1991)


WŁADCA LALEK 3: ZEMSTA TOULONA / PUPPET MASTER 3: TOULON'S REVENGE (1991)
reż. David DeCotaeu; scen. C. Courtney Joyner
kraj produkcji: USA

Trzecia część filmu o lalkach jest prequelem serii. Jednak wydarzenia przedstawione w nim trochę nijak mają się do dwóch poprzednich.

Jest druga wojna światowa. Andre Toulon, lalkarz, prowadzi swój teatrzyk, który cieszy się sporym powodzeniem. Pewnego dnia zaczyna interesować się nim Eryk Stein, wyznawca ideologii III rzeszy i sugeruje artyście zaprzestania robienia pokazów. Ten jednak ignoruje jego namowy, lecz nazista nie daje za wygraną i szpieguje go dalej. Któregoś razu Eryk podpatruje jak Andre daje swoim lalkom życie i donosi o tym swoim przełożonym. Następnego dnia dom lalkarzowi składa wizytę hitlerowcy, którzy chcą zmusić Toulona do wyjawienia tajemnicy, ponieważ oni chcą jej użyć do reinkarnacji zmarłych żołnierzy. W domu dochodzi do awantury, w której ginie żona lalkarza Elsa, a on sam zostaje aresztowany. Jednak w drodze do aresztu lalki artysty zaczynają dokonywać mordu na nazistach w ramach zemsty za śmierć ukochanej ich pana...

Największą wadą filmu jest nieścisłość pomiędzy tą a pierwszą częścią filmu. W początkowej scenie wcześniejszej części mamy rok 1939 i jest pokazane jak Toulon popełnia samobójstwo. Natomiast tutaj jest już rok 1941 i lalkarz żyje, został aresztowany i walczy o przetrwanie. Taka gafa jest niedopuszczalna. Jak robi się prequel to wypadałoby chociaż obejrzeć poprzednie części filmu. Jako plusy można wymienić nową lalkę, Kowboja, uzbrojonego w sześć w pistoletów, a także narodziny Panny Pijawki. Jeżeli poprzednie części Ci się podobały, to możesz obejrzeć, lecz jeżeli liczysz, że wydarzy się w niej coś nadzwyczajnego to niestety rozczarujesz się.

SCREENY
OCENA
5/10

2 komentarze:

  1. Dobrze wszystko napisałeś, troche tez mi się wyjaśniło... I faktycznie straszna gafa z tą nieścisłościa... Aha i tu było pokazane jak Toulon daje nowe zycie Elsie w lalce pijawce... ze to teraz niby ta zona zyje w tej lalce, a w poprzednich czesc nic o tym nie bylo wspomniane! W drugiej cz. jeszcze Toulon, rzekl pytajaco do laleczek: "Kobieta zabita?" tak jak by to byla normalna laleczka...i to w drugiej czesci tez wlasnie chce ozywic zone...a nie tak jak w 3 niby... strasznie zagmatwienie! Jednak jestem zdania, że pierwsze 2 czesci byly najlepsze i dobrze powiazane ze soba!

    OdpowiedzUsuń
  2. No pierwsze dwie były dobre, potem już tylko odgrzewanie kotleta. Ale trzecia jeszcze nie jest takim niewypałem, potem jest gorzej.

    OdpowiedzUsuń