Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

piątek, 2 marca 2012

Schowek 2 (2004)


SCHOWEK 2 / LOCKER 2 (2004)
reż. Kei Horie; scen. Osamo Fukutani
kraj produkcji: Japonia

Kei Horie rok po premierze filmu "Locker", prezentuje nam kontynuację tej tajemniczej historii. Czy druga część wypadła równie przekonująco jak pierwsza?

Film rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie kończy się pierwsza część. Nauczycielka Ayano umiera i przekazuje jej klucz do schowka. Dziewczyna chodzi po mieście w poszukiwaniu miejsca przeznaczenia klucza. Gdy dotarła już na miejsce i otworzyła schowek, to dwie dziewczyny podeszły do niej i chciały sprawdzić legendę krążącą na jego temat. Po kilku dniach okazuje się, że jedna z nich nie żyje. I tak się zaczyna cała seria niewyjaśnionych śmierci... O tym co na prawdę stało się w tym schowku wiedzą tylko nieliczne osoby. Okazuje się, że pięć lat wcześniej kobieta została zgwałcona i zaszła w ciąże. Uznając, że nie będzie w stanie utrzymać dziecka, porzuca je we wspomnianym schowku nr 0009, a następnie popełnia samobójstwo. Policja znalazła dziecko martwe i nazwała je Sat-chan, co znaczy "szczęśliwie dziecko".

Moim zdaniem kontynuacja wypada lepiej od pierwszej części. Więcej w niej strasznych momentów, więcej scen ze straszną dziewczynką. Obsada filmu w sumie nie zmieniła się. Obydwie części filmu można uznać za jedną całość. Cała historia "przeklętego schowka" ukazana nam w dwóch częściach, przez Kei Horie'go, jest jak na azjatyckie kino zaskakująca, ponieważ taki motyw wcześniej się nie ukazał. Film na prawdę godny polecenia.

SCREENY
OCENA
8,5/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz