Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

wtorek, 6 marca 2012

Podgatunek 2: Krwawy kamień (1993)


PODGATUNEK 2: KRWAWY KAMIEŃ / SUBSPECIES II: BLOODSTONE (1993)
reż. Ted Nicolaou; scen: Ted Nicolaou
kraj produkcji: USA


Druga część dobrego horroru o wampirach i kamieniu nasączonym krwią świętych. Kontynuacja wyszła zarówno świetnie jak i pierwsza część.

Film rozpoczyna się dokładnie w tym samym momencie co kończy się poprzednia część. Michelle, która została zmieniona w wampirzycę, po zniszczeniu Radu zapada w sen. Niestety, nie do końca wyszło tak jak chciała bo zły wampir odradza się i od razu próbuję uśmiercić dziewczynę, lecz wstaje świt i musi uciekać. Wampirzyca zabiera krwawy kamień i ucieka do Bukaresztu. Gdy zapada zmrok Radu zaczyna jej poszukiwać. Michelle zatrzymuje się w hotelu i kontaktuje ze swoją siostrą Rebeccą. Prosi ją aby jak najszybciej przyleciała tutaj. Dziewczyna coraz bardziej zmienia się w prawdziwego wampira. Musi zacząć unikać światła słonecznego, więc o zmierzchu wstaje z łóżka i idzie spać do wanny gdyż w łazience jest najciemniej. Pokojówka znajduje ją i myśląc, że jest nie żywa dzwoni po policję. Gdy funkcjonariusze próbują przewieść ciało, Michelle nagle budzi się i ucieka. W tym samym momencie do Bukaresztu przyjeżdża jej siostra i dowiaduje co się stało. Razem z policją zaczynają poszukiwać siostry, która coraz bardziej jest rządna krwi...

Ted Nicolaou odwalił kawał solidnej roboty, kolejny raz pokazując, że kino klasy B może być dobre. Tak jak w poprzedniej części trzeba tutaj pochwalić także Andres'a Hove, który znów fenomenalnie wcielił się w rolę Radu. Nie rażą w tej części już tak efekty specjalne, ale za to film się momentami dłuży. Jednak mimo tej wady to pozycja godna polecenia.

SCREENY
OCENA
7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz