Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

środa, 16 października 2013

Odd Thomas: Diabelski pakt (2008)


ODD THOMAS: DIABELSKI PAKT / IN ODD WE TRUST (2008)
scen. Dean Koontz i Queenie Chan, rys. Queenie Chan

Dean Koontz to jeden z bardziej szanowanych i znanych pisarzy horrorów i thrillerów. Sławę przyniosła mu książka Szepty wydana w 1980 roku. W naszym kraju cieszy się w miarę dobrą sławą i w 2013 roku wydawnictwo SQN wydało jeden z jego komiksów z 2008 roku.

Główny bohater, Odd Thomas, jest kucharzem w knajpie. Posiada również zdolność widzenia duchów, a w jego domu mieszka sam Elvis Presley. W mieście Pico Mundo pojawia się morderca, który zabija siedmioletniego chłopca. Policja zgłasza się do Odda by użył swoich mocy aby schwytać złoczyńcę. Po krótkiej analizie zauważa, że zagrożone mogą być inne dzieci w okolicy. Thomas zaczyna gonitwę, lecz czas nieubłaganie się kończy...

Nie miałem nigdy wcześniej styczności z postacią Odda Thomasa, mimo iż Koontz napisał już o nim nie jedną książkę. Przygoda wciągnęła mnie bezgranicznie i łyknąłem całość w jedno popołudnie. Scenariusz jest dobry, do tego akcja jest wartka i wszystkiemu przyświecają humorystyczne teksty naszej głównej postaci. 

Rysunki są w klimacie japońskiej mangi. Zajęła się nimi Queenie Chan, która fanom tego gatunku jest znana z takich prac jak seria The Dreaming. Ma interesującą kreską, a do tego wszystkie obrazy są czarno-białe co jest punktem przewodnim w japońskich komiksach.

Odd Thomas: Diabelski pakt to komiks, który zapewni Wam sporo rozrywki, intrygującą fabułę, świetne ilustracje i odrobinę humoru. Jak chcecie mieć umilony wieczór to dajcie porwać się postaci kucharza i rozkoszujcie się świetną historią.

OCENA
8/10

Za komiks dziękuje wydawnictwu:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz