Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

piątek, 11 października 2013

Pterodaktyl (2005)


PTERODAKTYL (2005)
reż. Mark L. Lester; scen. Mark Sevi
kraj produkcji: USA

Mark L. Lester, to reżyser specjalizujący się w klimatach filmu akcji. Zrobił takie filmy jak Kommando czy Starcie w japońskiej dzielnicy. Postanowił zawalczyć w horrorach. Tytuł mówi sam za siebie jaka to będzie produkcja.

Profesor Lovecraft jest paleontologiem. Postanawia wyruszyć wraz z grupką młodych studentów na ekspedycje. W tym samym czasie amerykańscy żołnierze są na tajnej misji przechwycenia groźnego dowódcy rebeliantów. Nasi naukowcy robią przed zmierzchem postój i rozbijają obóz. Angie idzie się pomoczyć w wodzie, nagle jej oczom ukazuje się pędzący na nią prehistoryczny, legendarny pterodaktyl. Jason usłyszawszy jej krzyki pędzi (jak ta gazela) na ratunek, lecz z niepowodzeniem, bo został schwytany. Dziewczyna się uratowała i sieje panikę w obozie. Nazajutrz ekipa powraca do miasta, z którego wyruszyli, lecz zaczynają wierzyć Angie, gdyż zauważają całą grupkę drapieżnych ptaków. Próbują uciec, ale samochód ulega awarii. Napadli na nich rebelianci, którzy szukali swojego przywódcy - Yolena, bo ten został uprowadzony przez żołnierzy zeszłej nocy. Na szczęście dla ekipy Michaela zaatakowały ich pterodaktyle. Mundurowi czekali na odpowiedni moment by wspomóc rodaków. Po szybkiej akcji żołnierze i paleontolodzy tworzą jedną grupę, i starają się przebrnąć przez las pełen krwiożerczych oldschoolowych stworów...

Film to jest ogólnie rzecz biorąc niezła lipa. Efekty specjalne robione paintem i photoshopem, ujęcia kamer jak z telenoweli i do tego fabuła bardziej mizerna niż w 53462 odcinku Mody na sukces. Aktorzy grali dość sztucznie i legendarny raper Coolio dużo tu nie pomógł. Jedyne co dawało radę czasem to muzyka, ale też pozostawia dużo do życzenia. Najlepiej sprawdziły się w tym filmie sceny akcji, gdzie żołnierze odbijali Yolena, lecz kurde no! to miał być horror, a nie kolejna część Rambo. Jak chcecie toczyć bekę cały wieczór to zdecydowanie polecam.

SCREENY

TRAILER


OCENA
2/10

2 komentarze: