Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

niedziela, 27 października 2013

Alucarda (1978)


ALUCARDA / PIEKŁO (1978)
reż. Juan Lopez Moctezuma, scen. Alexis Arroyo, Juan Lopes Moctezuma
kraj produkcji: Meksyk

Rzadko się zdarza wygrzebać jakąś starą produkcje z Meksyku. Pierwsze co mnie pokusiło to przede wszystkim to, że film jest o opętaniach, znajdziemy w nim dużo nagości i do tego jest to film z gatunku nunsploitation, który lubię.

Justine traci oboje rodziców, przez co trafia do zakonu, w którym opiekują się sierotami. Szybko zaprzyjaźnia się z Alucardą. Dziewczyny dobrze się dogadują i pewnego dnia wyruszają na wyprawę gdzie spotykają tajemniczego człowieka, przez którego znajdują opuszczony budynek z trumnami w środku. Koleżanki zawierają ze sobą pakt przypieczętowany krwią, że będą się przyjaźnić całe życie. Po tym wydarzeniu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Alucarda zaczyna wychwalać Szatana i inne demony, aż pewnej nocy zjawia się w klasztorze znów ten sam tajemniczy człowiek i sprzedaje dusze dziewczyn diabłu...

Fabularnie nie jest może odkrywczo, ale ten temat jakoś zawsze mi się podobał. Opętania, okultyzm i klasztory zawsze mi się przyjemnie ogląda. Historia jest przedstawiona w dobry sposób i wciąga. Aktorsko zdecydowanie najlepiej sprawdza się aktorka, która gra Alucardę czyli Tina Romero. Ma charyzmę i potrafi przyciągnąć do siebie widza. Nie obeszłoby się również bez nagich scen z dziewczętami. Powiem tak - męska część widowni będzie zadowolona. Mamy również pokazane różne rytuały, zbiorowe orgie, egzorcyzmy, co jest na pewno plusem tego filmu. Kuleją natomiast strasznie efekty specjalne, ale to pewnie wina budżetu, bo jednak mimo wszystko jest to kino klasy B. 

Film mimo sporego upływu lat ogląda się przyjemnie. Nie ma żadnych nużących momentów ani takich, że chcielibyśmy wyłączyć film. Odkrywczy również nie jest i ci co oglądali kilka tytułów w podobnym klimacie niczym się nie zaskoczą. Jednak jeżeli nie macie pomysłu na żaden seans i chcecie na prawdę dobre kino z niższej półki to polecam Alucardę.

SCREENY
TRAILER


OCENA
6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz