Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

poniedziałek, 29 lipca 2013

Pułapka (2009)


THE BOX / PUŁAPKA (2009)
reż. Richard Kelly; scen. Richard Kelly
kraj produkcji: USA

Cameron Diaz - aktorka, którą zna każdy, która zagrała w nie jednym genialnym filmie spróbowała tym razem swoich sił w thrillerze science fiction. Powiem szczerze, że nie byłem jakoś przekonany do tego filmu zanim go nie odpaliłem bo ona widzi mi się bardziej w komediach czy filmach obyczajowych, ale na szczęście, nie zawiodłem się.

Norma i Arthur to małżeństwo. Mają wspólnego syna Waltera. Ona pracuje jako nauczyciela, on jako naukowiec w NASA. Niestety ledwo wiążą koniec z końcem, najnormalniej w świecie brakuje im pieniędzy. Pewnego poranka słyszą dzwonek do drzwi i pod domem widzą paczkę, w której znajduje się urządzenie z przyciskiem do wciśnięcia. Dodatkowo jest kartka, z informacją, że odwiedzi ich o 17 niejaki Pan Stewart. O wyznaczonej godzinie zjawia się jegomość. Jest osobą, która ma w połowie poparzoną twarz, lecz Norma wpuszcza go do środka. Ten mówi jej, że jeżeli wciśnie przycisk w pudełku zginie jedna, nieznana jej osoba, a ona otrzyma milion dolarów w gotówce. Ma na podjęcie decyzji dwadzieścia cztery godziny. Kobieta prowadzi w tym okresie czasu wiele rozmów ze swoim małżonkiem i ostatecznie wciska przycisk. Nie wie jeszcze do jak poważnych konsekwencji to prowadzi...

Fabuła w filmie jest strasznie zawiła i skomplikowana. Pojawia się tam tak wiele wątków i smaczków, że za pierwszym seansem ciężko jest to wszystko pojąć, lecz wszystko jest tak spójnie ze sobą połączone, że tworzy to niesamowitą całość. Do tego dołóżcie sobie momenty trzymania w napięciu, świetne scenerie i sceny ryjące głowę, których tu kilka jest. Plusem dla mnie jest wplecenie wątków science fiction, ponieważ jestem fanem tego gatunku. Niby nie ma powiedziane wprost, że mamy tu do czynienia z istotami pozaziemskimi, lecz można to wyczuć. 

Co do aktorstwa - Cameron Diaz nie pokazała tutaj swojego pełnego kunsztu. Nie powiem, przyjemnie się na nią patrzy i widać, że strasznie się starała wypaść dobrze, lecz w ostatecznym rozrachunku nie powaliła mnie na kolana. Było tylko dobrze. Jeszcze jednym mankamentem filmu jak dla mnie jest wlekąca się akcja na początku. Film trwa prawie dwie godziny, lecz pierwsza godzina nie wnosi nic ciekawego poza zawiązaniem akcji.

Mimo tych wszystkich minusów warto obejrzeć film. Pokazuje świeże spojrzenie na thriller, a dodanie elementów s-f zdecydowanie umacnia tę pozycję w moim odczuciu. Krótko mówiąc - niezły film z niesamowitą fabułą.

SCREENY
TRAILER


OCENA
6/10

Za film dziękujemy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz