Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

sobota, 6 października 2012

Paranormal Activity 2 (2010)


PARANORMAL ACTIVITY 2 (2010)
reż. Tod Williams; scen. Michael R. Perry, Christopher B. Landon, Tom Pabst
kraj produkcji: USA

Kolejna odsłona początkowo średnio zapowiadającej się serii Paranormal Activity tym razem powaliła nas na kolana. Reżyserem został Tod William, który współpracował aż z trzema scenarzystami i praca nie poszła na marne. Druga część jest jak na razie najlepszą częścią serii o demonie, który nawiedza rodzinę.

Rodzina Reyów wprowadza się do nowego domu. Kristi zaprasza do siebie siostrę Katie wraz z jej chłopakiem Micahem, żeby pochwalić się ich apartamentem. Zorganizowali imprezę w ogrodzie. Po zakończeniu wracają do domu i zastają totalny bałagan, jakby ktoś się do nich włamał. Małżeństwo przegląda czy nic nie zginęło i okazuje się, że zginął tylko naszyjnik co Kristi dostała od Katie. Dzwonią po firmę ochroniarską, która montuje im monitoring w całym domu. Martine, która jest gospodynią w ich posiadłości wyczuwa, że w domu są złe duchy. Stara się ich pozbyć swoimi rytuałami, lecz przez to zostaje zwolniona z pracy. Rozstawione kamery zaczynają uwieczniać dziwne rzeczy, które niepokoją niektórych członków rodziny, jak samozapłon palnika pod patelnią, albo wypływanie filtru basenowego z wody. Lecz Daniel uważa, że to zwykły zbieg okoliczności. Zdaje się, jakby ta dziwna siła uwzięła się na Ali, córkę Daniela. Na własną rękę nagrywa ona oddzielny materiał, żeby udowodnić ojcu, że ten dom naprawdę jest nawiedzony. Daniel nie potrzebuje dużo czasu, aby przekonać się, że Ali miała rację. Wydarzenia z kolejnych dni, na zawsze zmieniły losy rodziny...

Film początkowo zdawał się być monotonny, kamery przełączały się schematycznie, lecz trzeba było się skupić na wielu rzeczach naraz, co dawało świetny efekt, gdy już coś się wydarzyło. Z postępem czasu, film coraz bardziej trzymał w napięciu, było dużo efektywnych scen, po których siedziało się jak na szpilkach, czekając na dalsze wydarzenia. Multum elementów zaskoczenia, działa, jak najbardziej na korzyść tej produkcji. Akcja, gdzie Kristi siedzi w kuchni, a nagle otwierają się wszystkie drzwiczki w szafkach lub, gdy demon wyciąga ją z pokoju Huntera do piwnicy, czy finałowa akcja... Te momenty w filmie mogę oglądać bez przerwy i mimo, że wiem co się wydarzy, dalej robią na mnie piorunujące wrażenie. 

Paranormal Activity 2, to rewelacyjna produkcja, która plasuje się na wysokiej pozycji ulubionych filmów redakcji Horror Fanatik. Czegoś mu brakowało, żeby uzyskał on maksymalną punktację, ale w pełni zadowala wymagający gust prawdziwych fanów kina grozy, za jakich się uważamy. Produkcja ta wchodzi bez popity i wzmaga apetyt na większą dawkę strachu. Najlepszy efekt można uzyskać urządzając sobie mały maraton, czyli obejrzeć wszystkie części naraz. Efekt będzie po prostu miażdżący.

SCREENY
TRAILER


OCENA
9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz