Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

czwartek, 4 października 2012

Koszmar z Elm Street 2 - Zemsta Freddy'ego (1987)


KOSZMAR Z ELM STREET 2 - ZEMSTA FREDDY'EGO (1987)
autor: Jeffrey Cooper

Koszmar z ulicy Wiązów to jedna z najważniejszych serii filmowych w świecie horroru. Freddy jest najbardziej rozpoznawalną ikoną kina grozy, którego to postać wymyślił Wes Craven. Ogromny sukces, jaki odniósł ten film sprawił, że prócz kilku kontynuacji na ekranach kin to pan w zielono-czerwonym swetrze przeniknął na strony książek. Za wszystkie sześć jest odpowiedzialny ten sam autor - Jeffrey Cooper i według mojej opinii powinien się wstydzić, że w ogóle te powieści są podpisane jego nazwiskiem.

Nad opisaniem fabuły nie będę się rozwodził gdyż... ta książka to streszczenie filmu! Jeżeli liczyliście na coś ambitnego, nowe przygody Freda, czy chociaż jakieś urozmaicenie tego co można zobaczyć na ekranie to jesteście w błędzie. Wszystko jest żywcem spisane z akcji w filmie. Dla kogoś, kto jak ja, oglądał film kilka razy to czytanie tej książki będzie stratą czasu. Autor zmieścił się na szczęście tylko w dziewięćdziesięciu stronach i przechodzi się przez nie łatwo, bo historia jest ciekawa, tylko po co komu to potrzebne? 

Jestem strasznie zawiedziony, że Jeffrey Cooper nie popisał się, bo gdyby chociaż dodał coś od siebie, zmienił przebieg wydarzeń czy cokolwiek innego, to może dałoby się znaleźć w tej powieści jakieś pozytywne aspekty. Niestety, nic tutaj nie jest dobre, a zdania typu "Jedną z rzeczy gorszych od wyskakujących w środku nocy z lodówki butelek są groteskowe twarze, gapiące się przez okno" powodują u mnie ogromne załamanie.

Oto idealny przykład jak można zszargać legendę i to aż sześć razy. Jeśli traficie kiedyś na tą książeczkę to omińcie z daleka, a najlepiej spalcie cały nakład, a jeżeli już ją posiadacie to sprzedajcie na makulaturze, może przetworzą ją na coś bardziej pożytecznego. 

OCENA
1/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz