Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

niedziela, 10 listopada 2013

Teketeke (2009)


TEKETEKE (2009)
reż. Koji Shiraishi; scen. Takeki Akimoto
kraj produkcji: Japonia

Koji Shiraishi jest jednym z naszych ulubionych reżyserów. Obraliśmy sobie za cel obejrzenie wszystkich jego produkcji. Teketeke jest kolejnym celem na naszej liście. Film ukazał się w tym samym roku co Groteska, lecz nie było nic o nim słychać.

Film zaczyna się od sceny, gdzie małe dziewczynki jadące autobusem opowiadają o miejskiej legendzie zwaną Teketeke. Jedna z pasażerek, która dostała lepa workiem mówi im, aby skończyły to opowiadać, bo to tylko bajka. Gdy wraca do domu przechodzi przez wiadukt i zaczyna gonić ją potwór, który przecina ją na pół. Potem akcja przenosi się do szkoły. Jedna z dziewcząt chce się spotkać z pewnym chłopakiem i prosi swoją przyjaciółkę, żeby poszła z nią na spotkanie. Podczas spotkania chłopak opowiada legendę o Teketeke. Ekipa wraca do domu, każdy w swoją stronę. Jedna z dziewczyn wracając napotyka dziwną istotę pozbawioną nóg i zostaje zabita, również przekrojona na pół. Jej koleżanka chcąc rozwiązać tą zagadkę zostaje zaatakowana przez tą postać, lecz udaje się jej wyjść cało z opresji. Starają się zdobyć jak najwięcej informacji o tym co zabiło ich przyjaciółkę...

Zacznijmy od plusów. Jakby nie patrzeć, fabuła jest dobra, tylko kiepskie rozłożenie historii i średnie wykonanie. Tytułowa Teketeke wyglądała konkretnie i morderstwa, które popełnia też wyglądają zacnie. Gorzej jest z ilością morderstw, bo jest ich tyle, że można je policzyć na palcach jednej ręki. W połowie filmu jest nużąco. Akcja toczy się wolno, są emocje jak na grzybach. 

Obejrzawszy inne filmy w reżyserii Koji'ego takie jak Noroi, czy Grotesque oczekiwałem nieco innego poziomu grozy, myślałem, że wróci do korzeni i zamaże przykre wspomnienia o Shirome, które oglądałem rok temu. 

Ci, którzy lubią japońskie kino grozy i znają dobrze postać Koji'ego niech nie oglądają tej pozycji, gdyż mogą się zwyczajnie zawieźć. Zostańcie przy Noroi, Kobiecie o rozciętych ustach, czy Grotesce.

SCREENY
TRAILER


OCENA
4/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz