Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

wtorek, 6 sierpnia 2013

Żywe Trupy: Droga Do Woodbury (2012)


THE WALKING DEAD: ROAD TO WOODBURY / ŻYWE TRUPY: DROGA DO WOODBURY (2012)
autor: Robert Kirkman, Jay Bonansinga

Druga część fenomenalnej powieści o żywych trupach. Panowie nie próżnują, wypluwają z siebie tyle towaru w tym temacie, że aż miło. W 2012 roku ukazała się kontynuacja przygód w wersji książkowej. Oczywiście tak samo smaczna jak i wydana rok wcześniej powieść "Narodziny Gubernatora".

Na przedmieściach Atlanty znajduje się malutka osada założona przez grupę ludzi. Nasi bohaterowie prowadzą tam w miarę stabilny tryb życia, za dużo szwendaczy się tam nie pałęta, lecz pewnego dnia następuje poważniejszy atak, gdzie ginie przez Lily córka jednego z "szefów" osady. Gdy ten się na niej wyżywa, Josh - przyjaciel Lily, zabija go, przez co zostaje wygnany z miasta. Ona zabiera się z nim, a wraz z nimi Bob, Megan i Scott. Podróżując po ulicach trafiają do miasteczka Woodbury, którego szefem jest Philip Blake - bohater znany z pierwszej części. Wszystko wydaje się tu piękne lecz do czasu....

Panowie nie spoczęli na laurach i znów zafundowali nam fenomenalną powieść z wieloma wątkami psychologicznymi. Fabuła jest mistrzowska, wiele elementów zaskoczenia, a do tego wszystko doprawione niezłymi opisami gore. Całość do tego jest tak wciągająca, że nie da się od niej odpędzić i trzeba łyknąć w jeden - dwa wieczory.

Nowi bohaterowie są również charakterystyczni. Szczególnie wyróżnia się Lily - osoba wiecznie wystraszona, niezdecydowana, lecz za wszelką cenę ceniąca sobie wolność. Josh również jej nie ustępuje. Jest odważny, ale jednocześnie uczuciowy. Do tego wzajemnie podkochują się w sobie. Świetne wzajemne uzupełnienie.

Powieść tą mogę z czystym sercem polecić fanom serii, a także wszystkim fanom zombie. Jest tu tyle napięcia, genialnego klimatu i rzezi, że zdecydowanie się nie zawiedziecie.

OCENA
9/10

Za książkę dziękuje wydawnictwu:

2 komentarze:

  1. Uwielbiam The Walking Dead zarówno jako serię książek, serial i grę.;)

    OdpowiedzUsuń