Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

sobota, 3 sierpnia 2013

Nowożeńcy (2013)


DARK COUNTRY / NOWOŻEŃCY (2013)
scen. Tab Murphy, Thomas Jane; rys. Thomas Ott

Thomas Ott postanowił przenieść na obrazki jeden z przeciętnych thrillerów, który w naszym kraju nosi tytuł Mroczna kraina. Prawdę powiedziawszy tego filmu nigdy nie oglądałem. Jakoś nie było głośno o nim, w przeciwieństwie do sławy Otta, który w komiksowym światku jest już troszkę znaną personą.

Dwójka ludzi postanawia wziąć ślub. Po nocy poślubnej wyruszają w dalszą podróż, lecz zdarza im się wypadek i potrącają jakąś osobę na ulicy. Ofiara wygląda na martwą, lecz biorą ją do samochodu. Jak można było się domyślić - trup jeszcze żyje i zaczyna ich atakować. Mężczyzna wywleka go z samochodu i zabija. Następnie para grzebie przechodnia i wyrusza w dalszą podróż. Niestety nie skończy się to dla nich tak dobrze jakby chcieli...

Pierwsze co powala na kolana to przepełnione mrokiem, czarno białe rysunki. Ott jest mistrzem w kwestii tworzenia klimatu. Dodatkowym atutem jest tutaj brak dialogów. Czytelnik sam musi sobie dobrać dialogi, albo polegać na swojej wyobraźni. Fabuła też daje radę, szczególnie interesujące są elementy zaskoczenia pod sam koniec, których nie zdradzę, bo nie ma to najmniejszego sensu. Przekonajcie się sami.

Nowożeńców mogę szczególnie polecić tym, co lubią klimatyczne komiksy z dobrą fabułą i niebanalnym zaskoczeniem. Szkoda tylko, że tak krótki jest. Zaledwie sześćdziesiąt stron, ale na szczęście jest to dobre sześćdziesiąt stron.

OCENA
8/10

Za komiks dziękuję wydawnictwu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz