Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

sobota, 16 marca 2013

Czerw zdobywca (2012)


CZERW ZDOBYWCA / THE CONQUEROR WORM (2012)
scen. Richard Corben; rys. Richard Corben

Czerw zdobywca to komiks Richarda Corbena znanego twórcę głównie przez serię Hellboy. Ta opowieść to adaptacja twórczości Edgara Allana Poe, którego fani horroru zapewne dobrze znają. Przechodząc do rzeczy...

Pułkownik Mann na odludziu zabija swoją żonę i jej kochana. Podczas powrotu do domu zauważa robaki, które zjadają ciało, a następnie spotyka teatrzyk uliczny, dzięki którym otrzymuje zaproszenie na sztukę. Oznajmia rodzinie, że swoją żonę puścił wolno i wszyscy razem wyruszają do teatru. Jak się okazuje ta sztuka będzie ich ostatnią sztuką.

Ciężko jest sensownie przybliżyć fabułę komiksu, który ma zaledwie niecałe 30 stron, ale przechodząc do aspektów pozytywnych: mamy tu sporo krwawych kadrów. I to niestety jest jedynym plusem jak dla mnie. Opowieść jest niezbyt ciekawa, postacie też się nie wyróżniają, a do tego kreska nie jest na jakimś wybitnym poziomie.

Krótko mówiąc - pozycja poniżej średniej w świecie komiksu. Uważam, że tylko najbardziej zatwardziali fani Corbena i Poe powinni się z nią zapoznać. Reszta niech sobie odpuści.

OCENA
3/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz