Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

niedziela, 17 czerwca 2012

Pirania 3DD (2012)


PIRANIA 3DD / PIRANHA 3DD (2012)
reż. John Gulager; scen. Patrick Melton, Marcus Dunstan, Joel Soisson
kraj produkcji: USA

Pirania 3DD to kontynuacja horroru, który wyreżyserował Alexandre Aja dwa lata temu. Tym razem zajął się tym John Gulager, a scenariusz pisały aż trzy osoby. O filmie było głośno przed premierą, plakaty reklamowe i trailery kusiły krągłościami kobiet, które w nim występują, więc z delikatnym dystansem przystąpiłem do oględzin, ale nie zawiodłem się.

Chet postanawia otworzyć nowy park wodny nad jeziorem Victoria. Ma znajdować się tam prócz zwykłych basenów także basen dla dorosłych z ładnymi, nagimi dziewczętami. Taki pomysł nie podoba się jego pasierbicy Maddy. Ostatecznie wszystko przebiega z planem Cheta. Pewnego wieczora znajomi Maddy giną w jeziorze zagryzieni przez piranie. Dziewczyna myśli, że zaginęli. Kilka dni po tej sprawie, będąc z przyjaciółką na molo, same doświadczają ataku krwiożerczych ryb, lecz wychodzą z tego cało. Maddy stara się przekonać Cheta aby zamknął park bo piranie mogę się tam dostać. Ten oczywiście nie posłuchał jej rad i mięsożerne bestie zaczynają atakować ludzi zgromadzonych w basenach...

Fabuła jest kiczowata aż do bólu, każdą następną scenę można przewidzieć, ale nie o to w tym filmie chodzi. Najważniejsze jest to, że w filmie można się ubawić po pachy. Humor jest wyśmienity w tym filmie, a żarty zapadają na długo w pamięć. Horroru mamy tu niezbyt dużo, aczkolwiek zobaczymy odgryzane genitalia przez piranie i sporo krwi, więc ostatecznie nie jest tak źle. Film ozdabiają do tego piękne dziewczęta, co panom strasznie przypadnie do gustu. Z gwiazd występuje tu David Hasselhoff, znany przede wszystkim z serialu Słoneczny patrol, gdzie tu gra też ratownika. Oczywiście soundtrack z wyżej wspomnianego serialu też zagości w filmie. Ze znanych osobowości występuje tu też Christopher Lloyd, którego przeważnie wszyscy kojarzą z kultowego Powrotu do przeszłości. Najbardziej rażą efekty 3D, jako że niestety byłem zmuszony obejrzeć film w 2D to wydawały się za bardzo komputerowe.

W gruncie rzeczy tak na prawdę to jest zdecydowanie bardziej komedia niż horror, bo podskoczyć tu się nie da, ale uśmiejemy się strasznie. Nie z żenujących scen tylko z zabawnie przedstawionych sytuacji. Film można polecić fanom drugiej części Martwego zła, czy Złego smaku. 


SCREENY
TRAILER


OCENA
7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz