Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

czwartek, 1 sierpnia 2013

Dwa groby (2012)


DWA GROBY / TWO GRAVES (2012)
autor: Douglas Preston, Lincoln Child

Zwieńczenie trylogii w której skład wchodzą "Granice szaleństwa" i "Bez litości" nosi tytuł "Dwa groby". Już na wstępie wiedziałem, że będzie konkretnie. Panowie Preston i Child jeszcze nigdy mnie nie zawiedli i ostatnia cześć historii o agencie Pendergaście, który ściga Przymierze jest na wysokim poziomie.

Helen, żona głównego bohatera zostaje ponownie pojmana. Agent rusza w pogoni za nią lecz ta ginie. Pendergast przeżywa głęboką depresję po jej stracie. Ma nawet myśli samobójcze i nawet najbliżsi przyjaciele tacy jak jak jego kompan Vincent D'Agosta nie są w stanie go podnieść po upadku. Niespodziewanie w Nowym Jorku pojawia się morderca, który po brutalnym okaleczeniu ofiary zostawia część swojego ciała na zwłokach. Całą śledczą akcję prowadzi D'Agosta, lecz nie dochodzi do żadnych sensownych wniosków. Prosi o pomoc Pendergasta, lecz ten nie jest zainteresowany, ale ostatecznie wkracza do akcji. Po kilku analizach dochodzi do wniosku, że mordercą jest jego nigdy nieznany syn...

Mówcie co chcecie, ale fabularnie ta książka przebija wszystkie pozycje tych dwóch panów które czytałem. Tak wkręcającej akcji nie było u nich jeszcze nigdy. Do tego dochodzi dużo wątków pobocznych, które wcale nie są zbyteczne. To co udało się wykreować autorom to zdecydowanie genialne postacie. Pendergast ze swoimi genialnymi planami i wtykami wszędzie po prostu jest tak idealny dla tej książki, że nie wyobrażam sobie jakby można było jego zastąpić kimś innym. Brakowało mi trochę większego udziału D'Agosty, ale przy takiej fabule i akcji można przymknąć oko na to.

Dwa groby to mistrzowska powieść, która trzyma w napięciu od samego początku, aż do ostatniej kartki. Tak zwartej akcji i zaskakujących momentów Douglas Preston i Lincoln Child nigdy wcześniej nie zaserwowali czytelnikowi. Jak tylko macie możliwość - kupujcie w ciemno!

OCENA
10/10

Za książkę dziękuje wydawnictwu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz