Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

piątek, 22 marca 2013

Paranormal Activity 4 (2012)


PARANORMAL ACTIVITY 4 (2012)
reż. Henry Joost, Ariel Schulman; scen. Christopher Landon
kraj produkcji: USA

Paranormal Activity 4 to jak na razie ostatnia część cyklu o nawiedzonej rodzinie. Mam nadzieje, że twórcy nie pokuszą się na więcej kontynuacji tego filmu, bo seria w gruncie rzeczy konkretna, ale ile można powielać te same motywy?

Kilka lat, po uprowadzeniu przez Katie dziecka jej siostry, Kristi, do jej domu wprowadza się nowa rodzina. Pewnej nocy, do domu ich sąsiadów przyjeżdża pogotowie ratunkowe, a nazajutrz Robbie, dzieciak z tamtej rodziny. Już pierwszej nocy, gdy chłopczyk u nich mieszka, okazuję się, że jest nieco dziwny, spaceruje po domu, odwiedza pokój Alex. Od samego początku obawy dziewczyny się potwierdzają. Robbie stoi w salonie, przy włączonym kinecktcie, gdy schodzi na dół Alex i pyta się go, z kim rozmawiał, nagle jakiś dziwny odbłysk światła z dużą prędkością przesuwa się za chłopcem i zostaje to zarejestrowane przez dziewczynę. Pokazuje nagranie Benowi, a następnie ojcu, lecz on uważa, że to fotomontaż.  Dziewczyna niepokoi się i postanawia obserwować dom poprzez rozmieszczenie kamer wraz ze swoim chłopakiem. Kolejnej nocy chłopczyk budzi Wyatta i idą się razem bawić z niewidzialnym ludzkim okiem przyjacielem. Tak, jak przy poprzednim razie, ich kumpel znowu zostaje zarejestrowany. Z mijającymi nocami jest jeszcze gorzej, coraz więcej dziwnych rzeczy zaczyna się dziać, sytuacja robi się coraz bardziej niepokojąca...

Ta część Paranormala nie jest za specjalna. Było kilka akcji porywających, ale ogólnie rzecz biorąc to nic specjalnego. Po fenomenalnej drugiej części, dobrej trzeciej wracamy do poziomu początkowego. Twórcy scenariuszem nas nie zaskoczyli, aktorsko jest dobrze, ale mimo wszystko to nie jest to czego się spodziewałem. Dobrze wyszło łagodne na początku dawkowanie scen grozy, były takie smaczki, duch był ledwo widoczny i przez co trzeba było film oglądać w wielkim skupieniu. Finał też nie rozczarował, ale jakby nie patrzeć to wszystko widzieliśmy już w trzech poprzednich częściach.

W gruncie rzeczy dobrze by było aby kolejna część już nie powstała, bo widać tu ewidentny skok na kasę. Film do obejrzenia na raz, ja do niego więcej nie powrócę. Na pewno nie polecam ludziom zaczynającym z tą serią, a fani filmu będą średnio zadowoleni.

SCREENY
TRAILER


OCENA
6/10

Za film dziękujemy:

Film możecie kupić tutaj:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz