Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

poniedziałek, 24 grudnia 2012

Hellraiser III: Piekło na ziemi (1992)


WYSŁANNIK PIEKIEŁ III: PIEKŁO NA ZIEMI /  HELLRAISER III: HELL ON EARTH (1992)
reż. Anthony Hickox; scen. Peter Atkins
kraj produkcji: Kanada, USA

Wszyscy fani horroru dobrze znają serię Hellraiser. Cała saga jest świetna, a trzecia część jest jednym z moich faworytów.

J.P. Monroe udaje się do galerii. Pierwsza rzecz, która zwróciła jego uwagę to intrygujący posąg. Właściciel mówi mu, że posąg może być jego za tyle ile ten mu zaproponuje. Młoda Joey Summerskill prowadzi reportaż w pewnym szpitalu. Podczas nagrywania wjeżdża na korytarz pacjent obwieszony łańcuchami z haczykowatymi zakończeniami. Próbuje dowiedzieć co się stało, po czym z sali operacyjnej wydobywają się dziwne dźwięki, a gdy tam zagląda z pacjentem zaczynają się dziać dziwne rzeczy; przez łańcuchy, którymi jest obwieszony przechodzi prąd a następnie wybucha mu głowa. Joey udaje się do miejsca wskazanego przez znajomą denata - klubu Boiler Room, lecz niczego sensownego się tam nie dowiaduje. Tego samego wieczora dziewczyna się z nią kontaktuje i do niej przyjeżdża. Opowiada jej o tym co się stało z jej znajomym i pokazuje reporterce kostkę Lemarchanda. J.P Monroe zauważa dziwne właściwości posągu, że jakby żywi się krwią. Pewnego dnia sprowadza sobie dziewczynę, no wiecie po co i po fakcie każe jej się wynosić, aż tu nagle cup ją haczyki z posągu. Pinhead i Monroe zawierają układ polegający na przyprowadzaniu ofiar, aby ten mógł zacząć stąpać po ziemi i siać zniszczenie...

Co tu się mogłoby się nie podobać? Uważam, że chyba ten film nie ma minusów, no może poza kilkoma efektami specjalnymi jak np. Pinhead pochłania swoją pierwszą ofiarę, czy sztucznie wyglądające pioruny przy incydencie w szpitalu. Głównym plusem była tradycyjnie postać Pinheada, której było tu bardzo dużo, a także nowe postacie cenobitów. Ta część nadrobiła chaos jaki zrobił wysłannik piekieł, a scena, w której robi wjazd na kościół jest po prostu epicka. Nie można nie wspomnieć o świetnej grze aktorskiej z Dougiem Bradleyem i Paulą Marshall na czele. Po prostu jeden z najlepszych filmów w tym gatunku. 

Perła wśród horrorów z lat '90, prawie najlepsza część serii - musicie obejrzeć. 

SCREENY
TRAILER


OCENA
9,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz