Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

niedziela, 23 września 2012

Bloodrayne (2002)

BLOODRAYNE (2002)
wydawca: Majesco
platformy: PlayStation 2, Xbox, PC

Wampiry w horrorze to taki standard. W kinematografii, literaturze i komiksach było ich od groma. Nie mogło też zabraknąć ich w grach komputerowych. Takim właśnie tytułem jest Bloodrayne wydany w 2002 roku.

Bohaterką jest Rayne, młoda Dhampirzyca (tzw. wampir półkrwii) pochodząca z Ameryki, która wraz z organizacją Brimstone Society rozprawia się z najróżniejszym złem, jaki na świecie jistnieje. Wykonując zadania, Rayne trafia na trop zbiegłego oficera Jürgena Wolfa, który, chcąc jakoby wskrzesić demona zwanego Beliarem, poszukuje części ciała owego demona. Bohaterka idzie tropem Wolfa, przy okazji mierząc się z  założoną przez niego grupą Gegengeist Gruppe, składającą się ze znakomitych i utalentowanych oficerów.

Najważniejszym aspektem w tej grze jest walka. Jest ona emocjonująca i bardzo brutalna. Rayne ma do swojej dyspozycji dwa ostrza, umocowane na rękach, którymi bezlitośnie szlachtuje swoich wrogów, oraz harpun, dzięki któremu może przyciągnąć wrogów do siebie. Może także posługiwać się każdą bronią palną, którą znajdzie. Arsenał podzielony jest na broń lekką, ciężką, i specjalną, a także granaty i dynamit. Wraz z postępem w rozgrywce bohaterka uczy się nowych ruchów oraz umiejętności specjalnych. Najbardziej efektowną z umiejętności jest Bloodrage, w tym trybie bohaterka zadaje mocniejsze ciosy, a czas lekko się spowalnia, dzięki czemu eksterminacja kolejnych wrogów jest jeszcze przyjemniejsza. Kiedy pasek zdrowia bohaterki znacząco spadnie, może ona szybko uzupełnić go, wskakując na przeciwnika i wypijając z niego krew, jak na wampira przystało.

Całość uzupełnia świetna mroczna grafika, dzięki której gra ma niesamowity klimat, dobrze wykonane, szczegółowe modele postaci, oraz lokacje, od bagnistego miasteczka w Luizjanie, poprzez opuszczony zamek w Niemczech. Sterowanie jest przyjemne i nie sprawia problemu. Gra niestety jest zbyt krótka, można ją ukończyć w zaledwie 6 godzin.

Mimo krótkiego w miarę czasu gry, Bloodrayne jest na prawdę mocną pozycją. 10 lat po premierze nie zmieniło przyjemności z rozgrywki. Gra doczekała się kontynuacji, lecz już nie tak świetnej jak pierwsza część. Każdy fan gier w klimacie horroru powinien w nią zagrać.


SCREENY
GAMEPLAY


OCENA
9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz