Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

wtorek, 3 kwietnia 2012

Posłańcy (2007)


POSŁAŃCY / THE MESSENGERS (2007)
reż. Oxide Pang Chun, Danny Pang; scen. Mark Wheaton
kraj produkcji: Kanada, USA

Każdy kto choć trochę interesuje się azjatyckimi filmami grozy słyszał o braciach Pang, którzy mają na koncie dobrze znany film Oko. Trochę się zdziwiłem jak zobaczyłem, że Posłańcy, w której główną rolę gra Kristen Stewart, znana wszystkim dobrze z filmu Zmierzch, reżyseruje właśnie ta dwójka braci.


Pewna rodzina ze względów finansowych przenosi się na farmę, aby uprawiać słoneczniki. Po przyjeździe na miejsce i przeniesieniu swoich bagaży Roy, głowa rodziny, postanawia rozejrzeć się i zrobić przegląd traktora, który mu będzie potrzebny do pracy na polu. Nagle wizytę składa mu handlarz nieruchomościami i proponuje sprzedaż ziemi na której Roy zarobi. Ten jednak nie zgadza się. Pewnej nocy ich syn Ben, widzi różne zjawy, lecz nie mówi o tym rodzicom ponieważ stracił mowę podczas wypadku samochodowego jakiś czas temu. Pewnego dnia na ich farmie zjawia się mężczyzna, który szuka pracy. Głowa rodziny zatrudnia go do pomocy w pracy. Któregoś wieczora, gdy rodzice musieli jechać do szpitala, gdyż Roy zranił się w rękę ich córka Jess, także zauważa zjawy, które wcześniej widział jej brat Ben. Opowiada o tym rodzicom, lecz Ci jej nie wierzą. Jak się okazuje później Burwell, pracownik farmy, mieszkał wcześniej w tym domu i wie jakie kryje on tajemnice...


Posłańcy nie są filmem nadzwyczajnym. Fabuła jest oklepana, istnieją setki podobnych filmów o nawiedzonych domach, gdzie są duchy zmarłych, lecz jako całość nieźle się go ogląda, mimo iż miejscami są dłużyzny. Klimat i napięcie są budowane poprawnie. Wygląd domu, a szczególnie piwnicy, czy kruki krążące nad farmą tworzą mroczną atmosferę. Zdarzają się momenty gdzie można podskoczyć, no i wygląd zjaw też robi wrażenie. Do gry aktorskiej nie można się przyczepić, tak samo jak i do operatora kamery czy muzyki. Gdyby Mark Wheaton zechciał urozmaicić trochę scenariusz, moglibyśmy oglądać na prawdę świetny obrazek z mrocznym klimatem, lecz otrzymujemy coś co już każdy widział, i coś co bardziej obeznanego widza niekoniecznie czymś zaskoczy.


SCREENY
TRAILER


OCENA
6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz