Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

piątek, 13 kwietnia 2012

Demony (1985)


DEMONY / DEMONS (1985)
reż. Lamberto Bava; scen. Dario Argento, Lamberto Bava, Franco Ferrini
kraj produkcji: Włochy

Kolejny włoski film w naszym serwisie. Do obejrzenia jego pokusiło mnie to, że scenariuszem przede wszystkim zajął się Dario Argento, który jest jednym z moich ulubionych twórców grozy. Za reżyserie wziął się Lamberto Bava, którego nazwisko w sumie nic mi jeszcze nie mówi, ale będę musiał wziąć na warsztat jakieś jego filmy, bo ten na prawdę mi się spodobał.

Młoda dziewczyna, Cheryl, jedzie pociągiem bo jest umówiona ze swoją przyjaciółką Kathy. W szybie odbija jej się twarz tajemniczego mężczyzny, która jest na wpół metalowa. Jest przerażona. Gdy wychodzi z pociągu okazuje się, że mężczyzna rozdaje darmowe bilety do kina Metropol. Bierze dwa zaproszenia i postanawia udać się z koleżanką na seans. Po przybyciu na miejsce zaczyna podrywać je dwójka chłopaków. Do kina przychodzi także mężczyzna z dwoma kobietami, z czego jedna przymierza maskę, która jest eksponatem, lecz w środku było coś ostrego i rani się w twarz. Po przejściu na salę kinową rozpoczyna się seans filmu. Jest to horror, który opowiada o grupce przyjaciół, która odnajduje grób Nostradamusa, a w nim starą maskę i księgę. Okazuje się, że ten kto włoży tą maskę zostanie demonem. Jeden z chłopaków zakłada ją, rani się w taki sam sposób jak dziewczyna w kinie wcześniej i zamienia się w demona. Kobieta zauważa, że jej rana zaczyna znowu krwawić, więc postanawia iść do łazienki aby ją przemyć. Podczas oglądania jej w lustrze zauważa, że zaczyna pulsować i nagle zamienia się w okrutną bestie. Jej koleżanka martwi się, że tak długo nie wraca, więc podąża za nią. Gdy już jest w łazience dziewczyna-demon atakuje ją. Jak się potem okazuje każda zraniona osoba przez bestię staje się nią samą. Widzowie próbują uciec z kina lecz jak okazuje się nie mają jak, ponieważ za drzwiami kina znajduje się mur i nie mają szans na ucieczkę...

Film jest oprawiony w świetną heavy metalową i hard rockową muzykę zespołów takich jak Saxon, Accept, Billy Idol czy Motley Crue, przez co mi, jako fanowi takich dźwięków, produkcja od razu przypadła do gustu. Fabuła trochę przypomina filmy o żywych trupach, przez to, że każda "ukąszona" osoba także staje się demonem. Akcja rozkręca się szybko, ciągle coś dzieje się na ekranie, przez co nie ma mowy o jakiejkolwiek nudzie. Zobaczymy w filmie dużą ilość krwi i scen gore, co powinno się widzom spodobać. Tytułowe demony wyglądają całkiem strasznie, lecz wątpię, żeby człowiek, co parę dobrych horrorów obejrzał, podskoczył podczas seansu. Film świetnie się sprawdza do obejrzenia, jeżeli chcecie nie koncentrować się na fabule i się wczuwać tylko obejrzeć prawie dziewięćdziesiąt minut luźnego horroru i ze sporą ilością krwi. Zdecydowanie polecam!

SCREENY
TRAILER


OCENA
7,5/10
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz