Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

niedziela, 15 września 2013

Sharknado (2013)


SHARKNADO / REKINADO (2013)
reż. Anthony C. Ferrante; scen. Thunder Levin
kraj produkcji: USA

Asylum - wytwórnia kultowa jeśli chodzi o kiczowate filmy. Mają na swoim koncie sporo towaru, który jest uważany za najgorszy w historii horroru. W zeszłym roku zaskoczyli nas dwugłowym rekinem i tematu nie odpuszczają. Moi mili, przed państwem Rekinado!

Akcja filmu toczy się w Los Angeles. Rozpoczyna się sztorm i wodne bestie zaczynają zjadać ludzi na plaży. Podczas mocnej ulewy zostaje zniszczony bar dla surferów naszego głównego bohatera Fina. Ten wraz z przyjaciółmi musi uratować swoją żonę i dzieci przed rekinami, które spadają na ulice niesione przez fale. Na domiar złego do miasta zbliża się trąba powietrzna, która wessała rekiny do środka. Rekinado jest ogromne i nie do powstrzymania...

Fabuła jest taka abstrakcyjna, że przy pisaniu tych kilku zdań ponownie uśmiałem się jak nigdy. Ja nie wiem co ludzie mają z głową i skąd biorą pomysły na takie zakręcone motywy. Do tego efekty specjalne. Człowiek odpowiedzialny za nie to zdecydowanie mistrz Photoshopa i programów do robienia animacji 3D. Myślę, że jakbym troszkę te rzeczy ogarniał to sam bym zrobił coś podobnego. Dialogi aktorów są takie mdłe i sztuczne, podobnie jak ich gra. Nasz bohater Fin struga wielkiego obrońce całego świata i chyba mu z tym dobrze. 

Cały film to jedna wielka komedia i zdecydowanie przejdzie do klasyki najbardziej dennych filmów w historii kina. Film nie dostał najniższej noty, bo jednak mimo wszystko obejrzałem go do końca i zagwarantował salwy śmiechu. Jeżeli nie możecie znaleźć sobie żadnej dobrej komedii to polecam Sharknado! 

SCREENY
TRAILER


OCENA
2/10

3 komentarze:

  1. Rekiny spadające z nieba? Słyszałem o tym i nawet mam ochotę, ale nie mogę się przemóc. Już sam opis przyprawia o mdłości i śmiech.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzadko oglądam horrory, ale ostatnio u znajomych oglądaliśmy nawet fajny, pt "Mama". MI się osobiście podobał.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń