Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

niedziela, 11 sierpnia 2013

Alan Wake (2010)


ALAN WAKE (2010)
wydawca: Microsoft Game Studios
platforma: Xbox360, PC

Niebanalna fabuła, świetna grafika, i mroczny klimat to główne cechy gry zatytułowanej Alan Wake. W tym tytule wcielamy się w rolę pisarza który od dłuższego czasu nie może napisać żadnej książki. Na pomoc ma wyjść mu wyjazd do miasteczka Bright Falls. Ów miasto od samego początku gry owiane jest tajemnicą i specyficznym klimatem. Zaraz po przyjechaniu na miejsce znika żona tytułowego Alana. Czy uda mu się ją odnaleźć? 

Sama fabuła podzielona jest nie na akty czy też rozdziały, ale na odcinki. Wszystko przypomina serial z lat 90' "Miasteczko Twin Peaks". Bowiem akcja gry jest skomplikowana do dokładnego wyjaśnienia, jednak przeżycia których doznanym podczas grania są niesamowite. W tej grze przyjdzie nam zmierzyć się z ludźmi opętanymi przez mrok, jednak nie przeszkadza to nawet tym którzy nie lubią strzelanek. W tym tytule strzelanie niestanowi głównego elementu rozgrywki. Dla tych którzy uwielbiają szukanie najprzeróżniejszych "znajdziek" mam dobrą wiadomość, po całej mapie porozrzucane jest wiele kartek maszynopisu, pojemników na kawę itp. Wspomniane kartki stanowią ciekawy element rozgrywki, jest w nich w pewnym sensie napisane to co zaraz wydarzy się w grze. Często sam Alan mówi pod nosem coś w stylu " przeczuwam, że coś złego czai się w tym domu" po czym wchodząc do pomieszczenia napotykamy wroga. Wszytko co znajduję się w grze jest do niej dodane w przemyślany sposób. Tytuł ten posiada fenomenalną grafikę, podczas przechadzek po okolicznych lasach nie raz można zatrzymać się i podziwiać widoki. Muzyka świetnie nadaje klimatu grze i jest bardzo dobrze dobrana.

Gra zasługuję na najwyższą ocenę bo naprawdę ciężko jest w niej znaleźć jakiś minus. Jest to jeden z najlepszych tytułów wydanych na Xboxa 360 i każdy posiadacz konsoli powinien posiadać go w swojej kolekcji.

SCREENY

 
 
 

OCENA
10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz