Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

czwartek, 12 kwietnia 2012

August Underground (2001)


AUGUST UNDERGROUND (2001)
reż. Fred Vogel; scen. Allen Peters, Fred Vogel
kraj produkcji: USA

Pierwsza część z brutalnej, w pełni stylizowaną na amatorską, trylogii Freda Vogela. Film stworzony jest z luźno połączonych ze sobą scen. Ta produkcja, ze względu na materiały zawierające została zakazana w Nowej Zelandii.


Dwójka socjopatów, prawdopodobnie w piwnicy u jednego z nich przetrzymują i znęcają się fizycznie i psychicznie nad młodą dziewczyną, oraz zabiją jej chłopaka w brutalny sposób. Tego już nie można nazwać molestowaniem, kobieta jest pobita i okaleczona. W kolejnej scenie, sprawcy zabierają autostopowiczkę, która obnaża się za ich namową i wynagrodzeniem. W pewnym momencie, kierowca zatrzymuję się i chce skorzystać z usługi seksualnej, która oferuje dziewczyna za opłatą, lecz gdy mężczyzna otrzymuje, to czego chciał, w okrutny sposób katuje dziewczynę i po wszystkim odjeżdżają z miejsca zdarzenia. Psychopaci wracają do swojej poprzedniej lokacji. Podczas ich nieobecności stan dziewczyny się znacznie pogorszył. Lecz okrutnicy nie zamierzali jej odpuścić, wręcz przeciwnie. Znęcali się nad nią z każdą chwilą coraz bardziej, a w międzyczasie jeden z nich poćwiartował na kawałki ciało jej martwego chłopaka i część jego ciała włożył jej do ust w celu zakneblowania jej. Po pewnym czasie z powodu okaleczeń i wycieńczenia, kobieta umiera. Mężczyznom jednak nie wystarczy zakatowanie na śmierci kobiety i jej chłopaka, szukają kolejnych ofiar. Bezwzględni mordercy szybko odnajdują następne ofiary ich prymitywnych i bestialskich mordów...


Sposób nagrania filmu, wprawia widza w wrażenie, że te sceny działy się naprawdę, że takie rzeczy miały miejsce w realnym świecie. Jakość obrazu jest bardzo niska i to jednak trochę razi w oczy, ale wynagrodzi nam to spora ilość krwi i sposób mordowanych osób. Ja osobiście podczas seansu, chwilami czułem w podświadomości odór wydobywający się z ekranu, gdyż kobieta z piwnicy załatwiała swoje sprawy fizjologiczne pod siebie. Ta trylogia zalicza się na pewno do jednych z najokrutniejszych produkcji kina gore, profesjonalnie zwanej "snuff movie", polegającej na ukazaniu scen tortur, czy gwałtów. Jedna z najbardziej znanych produkcji stylizowanych na "filmy ostatniego tchnienia", jest japońska seria"Guinea Pig". Nie polecam tych filmów dla widzów o słabym żołądku. 


SCREENY

TRAILEROCENA
6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz