Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

poniedziałek, 27 lutego 2012

Władca lalek 2 (1991)


WŁADCA LALEK 2 / PUPPET MASTER 2
reż. Dave Allen; scen. David Pabian
kraj produkcji: USA


Kolejna część filmu o morderczych laleczkach. Czy kontynuacja się udała? Mnie się wydaje, że wyszła wręcz znakomicie.

Początkowa scena pokazuje jak lalki wskrzeszają swojego mistrza, Andre Toulona, wlewając ożywiającą miksturę do jego grobu. W tym samym czasie grupa młodych naukowców postanawia zbadać sprawę tajemniczych morderstw, które dokonały się kilka temu w hotelu Bodega Bay. Już pierwszej nocy lalki zaczynają robić rzeź, zabijając dwie osoby. Nazajutrz do rezydencji przybywa tajemniczy osobnik pokryty bandażami, w okularach przyciemnianych i kapeluszu. Owy człowiek podaje się za właściciela budynku, przedstawia się jako Eriquee Chanari, choć wiemy dobrze, że tak na prawdę to Andre Toulon, który dopiero co został ożywiony i nie odzyskał jeszcze ciała. Kukły zaczynają słabnąć. Lalkarz posiada stare zaklęcie Ozyrysa, które może przywrócić je do dawnej formy, lecz potrzebuje do tego płatów mózgu. Sam nie może wykonać tego zadania, więc wysyła na mord swoje lalki... 

Druga część Władcy lalek jest lepsza od poprzedniczki. Akcja dzieję się od samego początku filmu, jest bardziej krwawy i fabuła jest ciekawsza. Warto wspomnieć również o nowej lalce - Pochodni. Posiada on miotacz ognia, co daje mu możliwość ataku na dystans. Szkoda, że to ostatnia naprawdę dobra kontynuacja tego horroru.

SCREENY
OCENA
7/10

1 komentarz:

  1. Co sadzisz o koncowce tego filmu 2 czesci? Nie zabardzo rozumiem... Laleczki zabily Tulona (dlaczego w sumie?) i daly zycie jego zonie, ktora o wygladzie lalki zabrala reszte i pojechala do szpitala psychiatrycznego dzieci... Dziwne to wszystko...pierwsza jak i druga czesc kompletnie odstaja od calej serii Władcy Lalek... takie mam wrazenie.. bo od 3 czesci po reszte to jest jaky przeszlosc, to co dzialo sie przed 1 czescia filmu, czy tak mozna to rozumiec?

    OdpowiedzUsuń