Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

wtorek, 28 lutego 2012

Podgatunek (1991)


PODGATUNEK / SUBSPECIES (1991)
reż. Ted Nicolau; scen. Jackson Barr, David Pabian
kraj produkcji: USA

Wampiry. Motyw w horrorach występujący w sumie od początku istnienia tego gatunku. Powstały dziesiątki filmów lepszych i gorszych związanych z tą tematyką. Podgatunek na ich tle wypada całkiem przekonująco.

Głównym wątkiem filmu jest przyjazd dwóch studentek z Ameryki do swojej przyjaciółki, która jest na wymianie uczniów w Rumunii. Dziewczęta mają prowadzić wspólnie badania na temat tutejszego folkloru. W tym samym czasie, kilkaset metrów od ich miejsca zakwaterowania, w starym zamku wampir Radu, zabija swojego ojca Vladislasa i wykrada mu Krwawy Kamień, który jest nasączony krwią świętych. Okazuje się, że z dziewczynami w domu mieszka jeszcze jeden student, Stefan, który jest zoologiem i także prowadzi badania ale tylko w nocy. Jak dowiadujemy się później, ów mężczyzna też jest wampirem i to do tego bratem Radu, lecz jest jego zupełnym przeciwieństwem jeśli chodzi o charakter. Pewnego razu Stefan znajduje ciało swojego ojca w jego zamku. Dowiadując się, to jego brat go zabił, postanawia się zemścić...

Film jest kolejnym przykładem, że niskim kosztem można zrobić dzieło może nie wybitne, ale zadowalające przeciętnego widza. Postać Radu, przebiegłego, złośliwego wampira, którą zagrał tutaj Andres Hove wypada fenomenalnie. Świetna charakteryzacja i gra aktora tworzy taki klimat, że to ta postać zostaje najdłużej w pamięci. Sceny filmu były kręcone w Rumunii, gdzie wszystkie lokacje, tak jak i stare zamki dodają niesamowitego uroku tej produkcji. Oczywiście nie obyło się także bez niedociągnięć, którymi są tutaj małe demony stworzone przez Radu. Wyglądają tak jakby były zrobione z plasteliny, a ich ruchy są strasznie sztuczne i nienaturalne. 

Podsumowując, jeżeli choć trochę lubisz wampiry i chcesz obejrzeć jakiś luźny horror, to ten film jest idealny dla Ciebie.

SCREENY
OCENA
7,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz