Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

sobota, 25 lutego 2012

Ju-on 2 (2000)


KLĄTWA 2 / JU-ON 2 (2000)
reż. Takaishi Shimizu; scen. Takaishi Shimizu
kraj produkcji: Japonia

"Ju-on 2" jest kontynuacją fenomenalnego dzieła Takaishi Shimizu. Film ukazał się niedługo po wydaniu pierwszej części. Można by pomyśleć, że taki pośpiech odbije się na jakości filmu, lecz reżyser miał świetny pomysł na dalsze losy nawiedzonego domu, do którego myśleliśmy, że klątwa już nie wróci.

Przez pierwsze pół godziny, widz ma możliwość przypomnienia sobie zakończenia poprzedniej części filmu, przez co ten kto przegapił go ma możliwość nadrobienia straty i dojścia do tego o co w nim na prawdę chodzi. Właściwa akcja zaczyna się od zdarzenia w mieszkaniu nr 205, gdzie Kyoko i Noboyuki widzą przerażającą scenę jak Saeki morduje żonę Kobayashiego i wyjmuje z niej jego nienarodzone dziecko. Wspomniany nawiedzony dom, który został sprzedany przez Tatsuy'ego Suzuki, trafia do rąk rodziny Kitada. Pewnego dnia listonosz przynosi paczkę do ich domu od nieznanego nadawcy. W przesyłce znajdują się rysunki Toshi'ego i pamiętnik Kayako, przez co klątwa powraca do tego domu. Duch Kayako wstąpił w  ciało kobiety, która zabiła swego męża. W końcowej części filmu wszystkie osoby, które miały styczność z klątwą giną w dziwny sposób...

Po raz kolejny Shimizu zafundował nam dzieło godne uwagi. Jak poprzednik bardzo wciąga i trzyma w napięciu. Mogłoby się wydawać, że niczym nas nie zaskoczy, ale zdarza się dużo miłych dla horror fanatika niespodzianek. 

SCREENY
OCENA
9/10

3 komentarze:

 1. z drugą częścią miałam odwrotnie jak z pierwszą. tym razem zobaczyłam najpierw wersję azjatycką. jakoś specjalnie mnie nie urzekła, nie przeraziła też zbytnio. w zasadzie to już za wiele z niej nie pamiętam.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. No w sumie dwie pierwsze części wg mnie powinny zostać wydane jako jeden film, nawet ze względu na to, że pierwsze trzydzieści minut jego to ostatnie pół godziny pierwszej części... Ale jak dla mnie straszy bardzo porównywalnie z pierwszą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudo nad cudami!!! Cała seria Ju-On zmiata mnie dosłownie z nóg. Powaliły mnie dwie komercyjne części i także kinowe, które większość z nas zna są równie udane. Dla mnie nie ma lepszego japońskiego horroru. Mimo, że go oglądałam już wiele, wiele razy i każde sceny czy sekwencja znam na pamięć, to jednak z każdym kolejnym seansem ciarki na plecach mam tak samo, jak wtedy, kiedy za filmy Shimizu sięgnęłam po raz pierwszy.

  OdpowiedzUsuń