Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

piątek, 24 lutego 2012

Haute Tension (2003)


BLADY STRACH / HAUTE TENSION (2003)
reż. Alexandre Aja; scen. Alexandre Aja, Grégory Levasseur
kraj produkcji: Francja


"Haute Tension" jest to pierwszy horror, który wyszedł spod skrzydeł Alexandre'a Aja. Jak na europejski film tego gatunku wyszedł całkiem zacnie. Film wymaga od widza dużego zaangażowania się w to co dzieje się na ekranie, aby go zrozumieć.

Marie i Alex, są to bliskie przyjaciółki ze szkoły. Postanawiają spędzić weekend w domu rodziców Alex, żeby odpocząć i przy okazji pouczyć się do zbliżającego się egzaminu. Tego samego dnia, w środku nocy nieoczekiwanie ktoś dzwoni dzwonkiem do drzwi. Intruz wtargnąwszy do domu zabija rodzinę Alex, a samą Alex porywa. Marie, która podczas całej tej sytuacji się ukrywała, postanawia uratować przyjaciółkę. Ukradkiem wślizgnęła się do vana porywacza i gdy zatrzymali się na stacji benzynowej próbowała wezwać pomoc, lecz ten nieznany sprawca zabija pracownika stacji i udaje się w dalszą podróż. Dziewczyna kradnie broń i samochód, i rusza w pościg za nim. Na miejsce zdarzenia przyjeżdża policja i cała sprawa zaczyna się komplikować. Funkcjonariusze przeglądając taśmy z kamer odkrywają szokującą prawdę...

Podsumowując, film jest bardzo wciągający. Fani zarówno slasherów jak i gore znajdą w nim coś dla siebie. Można w nim zobaczyć i spektakularne śmierci, i dużą ilość krwi.

SCREENY

OCENA
9/10

1 komentarz:

  1. Aja zadebiutował bardzo mocno i bezkompromisowo. "Haute tension" zaskakuje i wbija w fotel. Film świetny i godny zobaczenia!
    Bardzo dobra recenzja :)
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń