Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

poniedziałek, 20 lutego 2012

Death Bell (2008)


DEATH BELL / GOSA
reż. Yoon Hong-seung; scen. Yoon Hong-seung, Kim Eun-kyeong
kraj produkcji: Korea Południowa


Debiutanckie dzieło reżysera Yoon Hong-seung opowiada o uczniach renomowanej szkoły średniej Chang-in. Dyrekcja na dwieście dni przed egzaminami do collage'u przeprowadza specjalny test dla dwudziestki najlepszych uczniów. Wśród nich znajdują się główne bohaterki, czyli I-na oraz jest przyjaciółka Myung-hyo. Mogłoby się wydawać, że motyw szkoły nie jest straszny, lecz gdy w grę wchodzi zemsta to nawet normalny dzień w szkole może zmienić się w najgorszy koszmar.

Podczas egzaminu jeden z nich, Cho Beom, widzi ducha martwej uczennicy, Kim Ji-won. Parę dni bo tym wydarzeniu w klasie podczas lekcji włącza się telewizor. Na ekranie pokazana jest ich koleżanka, która jest uwięziona. Aby ją uwolnić, reszta klasy musi wykonać zadanie, które zleca im tajemnicza osoba, która uprowadziła dziewczynę, a także oznajmia, że nie mogą opuścić terenu szkoły. W międzyczasie zauważają, że nie ma z nimi jeszcze jednego podopiecznego. Mimo starań klasy, nie udało się im uratować Hye-young. Zauważają, że schemat znikania poszczególnych uczniów jest zależny od wyników egzaminu...

Podczas seansu można uświadczyć nawiązań do znanej przez wielu osób sagi Piła. Tajemniczy głos i zagadki nasuwa widzowi skojarzenia z postacią Jigsawa. Mimo to film dalej zostaje zaskakującym tworem. 


SCREENY
OCENA
8,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz