Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

czwartek, 5 grudnia 2013

Czarnobyl - reaktor strachu (2012)


CHERNOBYL DIARIES / CZARNOBYL - REAKTOR STRACHU (2012)
reż. Bradley Parker; scen. Oren Peli, Carey Van Dyke, Shane Van Dyke
kraj produkcji: USA

W 2012 dość dużo słyszało się o kolejnej produkcji twórcy "Paranormal Activity", wielu ludzi zapewne spodziewało się, że będzie on równie dobry, ale czy na rozgłos nie powinni czekać do czasu emisji. Narobili dużo szumu, ale czy sprostali wymaganiom fanów kina grozy?

Paul korzysta z okazji, że jest wraz z przyjaciółmi w Europie organizuje wycieczkę do opuszczonego miasta widmo - Prypeć. Wraz z nimi zabiera się młoda para i przewodnik Uri. Kiedyś miasto to zamieszkiwali pracownicy elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Gdy są już na miejscu Uri opowiada im o dziejach miasta i wchodzi do jednego ze spustoszałych budynków mieszkalnych. Kiedy mają już wracać, okazuje się, że ktoś lub coś uszkodziło im kable zasilające przy samochodzie i są uwięzieni. Chcąc się wydostać z miasta przekonują się, że przerażający rozdział historii tego miejsca nie został jeszcze zamknięty.

Mimo, że Bradley Parker przy tej produkcji miał wsparcie raczej dobrego, a na pewno znanego reżysera i scenarzysty, który zasłynął w głośnym filmie "Paranormal Activity", to i tak słabo wykorzystał potencjał filmu. Film raczej nie trzymał w napięciu, choć pomysł na opuszczone miasto w skażonej strefie, gdzie tak naprawdę ludzie się nie wysiedlili, jest całkiem ciekawy, to wykonanie było mizerne. Zamiast skupiać się na pokazaniu zwierząt, które tam żyły, to powinien ukazać widzom ludzi, którzy żerowali na popromiennym terytorium. Film dało się obejrzeć i nie nudził tak bardzo, ale spodziewałem się nieco więcej po tak nagłaśnianej produkcji. 

Czarnobyl, to chyba najsłynniejsza katastrofa nuklearna w historii ludzkości, więc zasłużyła na lepsze wykorzystanie jej w jakiejkolwiek produkcji. Nie jest to żaden film poświęcony minionym wydarzeniom w tragedii na Ukrainie, ale kiedy już ktoś chce oprzeć się na niej, dla nakręcenia filmu, to niech zrobi to lepiej, niż ekipa "Czarnobyla".

SCREENY
TRAILER


OCENA
4/10

5 komentarzy:

 1. Ja też miałem spore oczekiwania, ale pierwsze recenzje szybko je zgasiły ;-) Pewnie obejrzę, w końcu to horror, ale nie w najbliższym czasie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie miałam żadnych oczekiwań i pomimo tego seans był dla mnie prawdziwą męką:/

   Usuń
  2. To dobrze, że bez Hori'ego to oglądałem :D jak mówisz Buffy, że lipa, to nie ma co czasu marnować :)

   Usuń
 2. ogladałam ten film i powiem tak ze zrył mi troche beret ;D

  www.linkacosmetics.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie jest to jeden z lepszych filmów o Czarnobylu :)
  Moja ocena 7/10

  OdpowiedzUsuń