Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

wtorek, 17 kwietnia 2012

Demony 2 (1986)


DEMONY 2 / DEMONS 2 (1986)
reż. Lamberto Bava; scen. Dario Argento, Franco Ferrini, Lambarto Bava, Dardano Sacchetti
kraj produkcji: Włochy

Sequel świetnego horroru, który wyszedł spod skrzydeł duetu Bava/Argento zapowiadał się u mnie w głowie świetnie. Pierwsza część kończyła się tym, jak całe miasto opanowały demony podobne do zombie, a bohaterowie uciekają szukać schronienia. Niestety, panowie rozczarowali już na wstępie, bo okazało się, że mamy do czynienia z zupełnie inną historią a nie kontynuacją wątków z poprzedniej części.

Akcja filmu toczy się w luksusowym kompleksie mieszkalnym. Wszyscy prowadzą życie jak co dzień. Jedni się umawiają, inni ćwiczą na siłowni, a Sally przygotowuje się do swojej imprezy urodzinowej, którą ma zrobić w swoim mieszkaniu pod nieobecność rodziców. Wieczorem, w telewizji leci film o demonach. Dziwnym trafem, każdy w swoim mieszkaniu zaczyna go oglądać. Sally również, ponieważ na imprezie wkurzyła się na jednego ze swoich kolegów. Horror z minuty na minutę robi się coraz bardziej przerażający. Niespodziewanie, przez telewizor wychodzi jeden z demonów i gryzie naszą bohaterkę. Jak wiadomo, po przemianie dziewczyna nie próżnuje i zaraża innych. Wkrótce cały budynek zostaje opanowany przez demony. Jedynie grupka ludzi, którzy znajdowali się na siłowni, próbują się uratować, a dowodzi nimi kierownik klubu fitness...

Fabularnie film nie wnosi nic nowego. Ot, ta sama historia co wcześniej, tylko w innym miejscu. Zamiast kina, budynek mieszkalny a zamiast taśmy filmowej, film w telewizji. Tutaj się panowie nie popisali. Rekompensują nam to za to mnogą, na prawdę mnogą ilością demonów i większą ilością krwi niż w pierwszej części. Mamy tutaj też do czynienia z demonem-psem, demonem-dzieckiem, z którego później wychodzi demon-niemowlak (to akurat było zabawne dla mnie, ale są różne gusta). Z muzyką także jest gorzej niż w przypadku pierwszej części. Nie uświadczymy już dobrych hard rockowych kawałków, które by dodawały szybkości akcji. Mimo to, film zrealizowany jest całkiem poprawnie, dobry sequel z niego, lecz nie przebija poziomu jedynki. Jak podobały Ci się Demony, to dwójka będzie miłą ciekawostką.

SCREENY
TRAILER


OCENA
6,5/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz