Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

niedziela, 7 października 2012

Paranormal Activity 3 (2011)


PARANORMAL ACTIVITY 3 (2011)
reż. Henry Joost, Ariel Schulman; scen. Christopher B. Landon
kraj produkcji: USA

Kontynuacja świetnej serii zapoczątkowanej w 2007 roku, która odniosła spory sukces w branży filmowej. Znów mamy zmianę reżysera, lecz scenarzysta zostaje ten sam. Druga część była prequelem pierwszej, a ta pokazuje nam wydarzenia z dzieciństwa Katie i Kristi - głównych bohaterek poprzednich części. 

Podczas przeprowadzki Kristi i Katie przeglądają pudła z rzeczami ze starego domu. Znajdują tam stare kasety VHS z nagraniami z ich dzieciństwa. Postanawiają przypomnieć sobie czasy swojej młodości. Dennis, który jest chłopakiem matki dzieci, a z zawodu kamerzystą. Pewnego wieczoru postanawia nakręcić zabawy ze swoją dziewczyną, lecz przeszkadza im trzęsienie ziemi. Nazajutrz przegląda nagranie z tego zajścia i zauważa coś dziwnego, jakby pył osiadł na kimś niewidzialnym. Rozstawia kamery w domu, bo jest ciekawy czy takie zjawiska będą się powtarzały. Już pierwszej nocy rejestruje się na pozór normalna rzecz, czyli Kristi rozmawia ze swoim wyimaginowanym przyjacielem, lecz Dennis zaczyna się tym niepokoić i rozmawia z dziewczynką na ten temat. Jej kolega zwie się Toby, jest stary i wysoki. Julie jest sceptycznie nastawiona do jego pomysłu i nie wierzy mu, że w domu mogą dziać się zjawiska paranormalne i robi sobie z niego żarty. Z biegiem czasu Kristi ma coraz większe loty na bani, zaczyna biegać po domu w nocy i coraz częściej rozmawia z Tobym. Para chce spędzić trochę czasu razem i wychodzą na wspólny wieczór. Z dzieciakami zostaje opiekunka, Lisa, która doświadcza na sobie obecność złego demona. Gdy wracają jej pracodawcy, dziewczyna wystraszona wychodzi z domu. Dennis przegląda taśmy z pobytu opiekunki u nich i jest pewny, że dzieje się tu coś niebezpiecznego. Z każdym dniem w domu mieszkańcy doświadczają coraz to gorszych nadprzyrodzonych zdarzeń...

W filmie w pewnym sensie wyjaśnia się dlaczego demon nawiedza Katie i Kristi, za co plus dla scenarzysty, bo dostajemy genezę historii. Klimat filmu też był świetny. Kręcone wszystko na kamery VHS, dom stylizowany na lata '80, mistrzowski statyw kamery zrobiony z wentylatora idealnie odzwierciedlał standard tamtych lat. Co do poziomu straszenia też jest całkiem konkretnie, było sporo jump scen typowych dla Paranormal Activity. W tej części najwięcej było interwencji demona, chociaż nie powalało to tak jak w drugiej odsłonie filmu.

Za wadę można potraktować nie wprowadzenia żadnych innowacyjnych rozwiązań dla filmu. Ci co oglądali poprzednie części nie będą aż tak niczym zaskoczeni, ale w sumie to już trzecia odsłona, więc na dobrą sprawę co można nowego wycisnąć z tej historii. 

Paranormal Acitivity 3 to kolejna warta uwagi część sagi, którą trzeba koniecznie obejrzeć, aby poczuć dreszczyk emocji i strachu, a także dowiedzieć się początku historii rodziny nękanej przez demona. Zdecydowanie polecam.

SCREENY
TRAILER


OCENA
8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz