Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

wtorek, 13 marca 2012

Władca lalek 8: Spuścizna


WŁADCA LALEK 8: SPUŚCIZNA / PUPPET MASTER: THE LEGACY (2003)
reż. Charles Band; scen. C. Courtney Joyner
kraj produkcji: USA


Ósma część Władcy lalek jest filmem nietypowym. Nie przedstawia on zbyt wygórowanej fabuły, ponieważ jest to zlepek najlepszych scen z poprzedniej części. 

Pewna młoda kobieta chce zdobyć sekret życia, ktróym Andre Toulon ożywiał swoje marionetki. Udaje się do Petera Hertza, pomocnika lalkarza podczas II wojny światowej, po to by zdradził jej sekretną formułę. Zaczyna mu grozić bronią, lecz ten włączają jej starą szpulę z taśmą i mówi aby wysłuchała opowieści o życiu Andre...

Wydarzenia w filmie są ułożone w miarę chronologicznie. Najpierw widzimy sceny z siódmej, potem z trzeciej, następnie z drugiej, czwartej, szóstej i znów z drugiej części. Pierwsza część pewnie została pominięta, ponieważ nie współgrała z wydarzeniami w trzeciej odsłonie filmu. Nie ma także piątej, ale myślę, że dlatego, bo to kontynuacja wydarzeń z czwartej części. Jak to wszystko się ogląda? Całkiem nieźle. Wolę takie coś niż znów dziesięć minut akcji a siedemdziesiąt nudy. Jeżeli nie zacząłeś jeszcze przygody z lalkami Andre Toulon'a, to może powinieneś zacząć od tej części aby zobaczyć czy film ci odpowiada.

SCREENY
OCENA
5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz