Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

sobota, 10 marca 2012

Władca lalek 7: Wspomnienia władcy lalek (1999)


WŁADCA LALEK 7: WSPOMNIENIA WŁADCY LALEK / RETRO PUPPET MASTER (1999)
reż. David DeCoteau; scen. Benjamin Carr
kraj produkcji: USA


Następny film o lalkach Andre Toulona. Czy po sześciu częściach można czymś jeszcze widza zaskoczyć? Kontynuacja jest prequelem wydarzeń przedstawionych w trzecim odcinku serii, który był prequelem pierwszej, kultowej części filmu.

Jest rok 1944. Toulon postanawia uciec z Niemiec do Szwajcarii aby żyć poza granicami wojny. Przed wyjazdem postanawia powspominać czasy swojej młodości i opowiada jakim sposobem dowiedział się o życiodajnej miksturze. Akcja filmu przenosi się do 1892 gdzie czarnoksiężnik Afzel znajdujący się w Egipcie wykrada starożytne zaklęcie dające życie. Mag przez to wzbudza gniew starego boga Sutekha, który ożywia swoich trzech posłańców. Dziesięć lat po tych wydarzeniach Andre Toulon ma swój pierwszy, duży publiczny występ, którą główną atrakcją są drewniane kukiełki. Pod koniec przedstawienia, na dworze przed teatrem zostaje zaatakowany Afzel przez wysłanników Sutekha. Nieprzytomnego czarodzieja znajduje Ilsa - córka szwajcarskiego ambasadora, która właśnie wyszła po zakończonej sztuce. Woła o pomoc i na miejsce przychodzi lalkarz. Dziewczyna gratuluje mu talentu i prosi o zaopiekowanie się mężczyzną. Kilka godzin później czarnoksiężnik budzi się i opowiada Andre o zaklęciu dającym życie i postanawia mu je przekazać...

Siódma część Władcy lalek to niestety klapa. Lalki zyskały nowy, gorszy wygląd. Wyglądają jak wystrugane z drewna i nie robią już takiego wrażenia jak poprzednie. Do tego dochodzi całkowity brak krwi i w ogóle brak elementów horroru. Dodajmy do tego jeszcze mizerne efekty specjalne i wątłą akcje na ekranie. Wcześniej pisałem, że najgorsza to czwarta i piąta część, lecz myliłem się. Nawet jak jesteś fanem serii to zdecydowanie nie polecam.

SCREENY
OCENA
2/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz