Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

środa, 7 marca 2012

Władca lalek 5: Ostatnia walka (1994)


WŁADCA LALEK 5: OSTATNIA WALKA / PUPPET MASTER 5: THE FINAL CHAPTER (1994)
reż. Jeff Burr; scen. Douglas Aarniokoski, Keith S. Payson, Todd Henschell, Jo Duffy, Steven E. Carr
kraj produkcji: USA

Następna odsłona Władcy lalek jest kontynuacją wątków rozpoczętych w czwartej części. Szkoda, że piąta część przynosi kolejne wielkie rozczarowanie. 

Film rozpoczyna się od pobytu Ricka Myersa w areszcie, który jest posądzany o spowodowanie zabójstwa dr Leslie Piper i dr Carla Baker'a. Bohater rozmawia o całej sytuacji i lalkach z dr Jenningsem. Naukowiec jak dowiaduje się o potędze i sile marionetek postanawia wynająć przestępców po to by włamali się do hotelu w Bodega Bay, który zamieszkuje Rick, w celu wykradzenia lalek. Podczas próby kradzieży zabawki stawiają opór. W międzyczasie siły zła, którymi dowodzi Totem, odradzają się i książę ciemności ponownie zsyła na ziemię swoich wysłanników. Rozpoczyna się walka lalek Ricka z siłami zła... 

Piąta cześć Władcy lalek jest wielką klapą jak jej poprzedniczka. Zero krwi, zero grozy, zero napięcia. Po fatalnej poprzedniej części myślałem, że twórcy zrobią coś ciut ambitniejszego. Jedyne do czego nie można się przyczepić to animacje lalek, no i to, że lalki w niej zabijają ludzi. Jeżeli czwarta odsłona cyklu spodobała Ci się to obejrzyj, jeżeli jednak wynudziła jak mnie, to omijaj film z daleka.

SCREENY
OCENA
3/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz