Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

piątek, 16 marca 2012

Ringu 2 (1999)


KRĄG 2 / RINGU 2 (1999)
reż. Hideo Nakata; scen. Hiroshi Takahashi, Hideo Nakata
kraj produkcji: Japonia


Po świetnym przyjęciu pierwszej części Ringu było wręcz pewne, że Hideo Nakata pokusi się na nakręcenie drugiego filmu, biorąc pod uwagę, że w między czasie wyszła alternatywna kontynuacja pod tytułem Rasen... Ale wracając do tematu, to Ringu 2 wyszedł reżyserowi genialnie.

Film rozpoczyna się prawie dokładnie w tym samym miejscu do się kończyła pierwsza część. Redaktor Okazaki, kolega z pracy głównej bohaterki pierwszego filmu, postanawia kontynuować pracę nad materiałem, który rozpoczęła jego koleżanka. Gdy przegląda jej materiały do redakcji przychodzi Takano, która była asystentką Takayamy, też znanego z poprzedniej części, i oznajmia Okazaki'emu, że ten nie żyje. Oboje idą do domu zmarłego i w łazience znajdują coś co przypomina spaloną kasetę. W tej samej chwili dzwoni policja i oznajmia, że ojciec Reiko zmarł w niewyjaśniony sposób. Sama dziennikarka zniknęła i od paru dni nie wiadomo co się z nią dzieje. W międzyczasie Okazaki dowiaduje się, że dziewczyna, która była świadkiem śmierci Tomoko (też znana z pierwszej części), przebywa w szpitalu psychiatrycznym i strasznie boi się telewizora. Postanawia razem z Takano ją odwiedzić. W trakcie spotkania dziewczyna patrzy na telewizor, a na ekranie powstają niepokojące zakłócenia...

Ringu 2, podobnie jak pierwszy, jest obdarzony niesamowitym, ciężkim klimatem. Czuć ciągły niepokój i wiecznie rosnące napięcie. Akcja rozkręca się o wiele szybciej niż w poprzedniej części, przez co ani na minutę film nie nudzi. No i do tego wydaje mi się, że bardziej straszy. Jak na tak krótki czas dzielący obydwa filmy od siebie to dzieło Hideo Nakaty jest na prawdę genialne. Jednak myślę gdyby nie pośpiech aby zatrzeć złe zdanie po wydaniu przez innych twórców alternatywnego sequela Rasen, to myślę, że byśmy mieli tu do czynienia z prawdziwym arcydziełem horroru.

SCREENY

TRAILEROCENA
9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz