Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

poniedziałek, 26 marca 2012

Rasen (1998)


SPIRALA / RASEN (1998)
reż. Joji Ilda; scen. Joji Ilda
kraj produkcji: Japonia


Rasen jest to alternatywna kontynuacja kultowego azjatyckiego horroru Ringu. Przedstawia on wydarzenia po pierwszej części filmu o śmiercionośnej kasecie. Jednak film w ogóle nie może się równać oficjalnej kontynuacji, która była genialna. 

Ando, który jest lekarzem patologiem dowiaduje się, że nie żyje jego przyjaciel ze studiów, Ryuji Takayama. Przeprowadza sekcję jego zwłok aby zbadać przyczynę śmierci kolegi. Okazuje się, że w ciele zmarłego był zator i wirus który powoduje czarną ospę. Lekarz dziwi się ponieważ od jakiś trzydziestu lat ta choroba nie panuje na świecie. Postanawiając odkryć tajemnicę śmierci Takayamy trafia na jego asystentkę, Mai Takano. Opowiada mu ona o tajemniczej kasecie video, którą jak się obejrzy to za siedem dni się umiera. Ando nie wierzy jej w tą opowieść, lecz jakiś czas temu jeden z ludzi podrzuca mu pamiętnik byłej żony Ryuji'ego, która zajmowała się sprawą morderczej taśmy, a także kopię kasety. Po obejrzeniu jej lekarz zaczyna wierzyć Mai w opowieść o dziwnej, tajemniczej kasecie...

Rasen wieje nudą na kilometr. Dodane są w nim motywy wirusa, zapłodnienia in vitro co zupełnie nie pasuje do mistrzowskiego ciężkiego klimatu Ringu. Akcja toczy się w tym filmie strasznie wolno, topornie. Początek był nawet obiecujący, ciekawie pokazana sekcja zwłok i moment jak Ryuji z wyciętymi wnętrznościami otwiera oczy i podnosi głowę nawet robiło wrażenie, lecz niestety na tym koniec plusów filmu. Wygląd Sadako się zmienił. Nie była już upiorną dziewczynką co wychodzi z telewizora, a piękną kobietą emanującą seksem. Nie dzwonił także telefon po tym jak Ando obejrzał telefon. Ogólnie film jest niezłą klapą, w sumie tylko dla prawdziwych fanatików Ringu. Da się go obejrzeć ale niektórzy będą uważać, że zmarnowali dziewięćdziesiąt minut swojego życia.

SCREENY
OCENA
3,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz