Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

sobota, 3 marca 2012

Oszukać przeznaczenie (2000)


OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE / FINAL DESTINATION (2000)
reż. James Wong; scen. Glen Morgan, Jeffrey Reddick, James Wong
kraj produkcji: Kanada, USA


Śmierć czai się na każdym kroku. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego że coś nam zagraża. Instynktownie odczuwamy lęk, i bronimy się przed nim. Lecz śmierci nigdy się nie oszuka.

Alex Browning, młody, 19-letni chłopak wybiera się na wycieczkę szkolną do Paryża. Na lotnisku zaczyna mieć dziwne przebłyski, jakoby samolot, którym mają lecieć, miał po starcie wybuchnąć. Próbując wszystkich ostrzec przed zbliżającym się niebezpieczeństwem, wywołuje zamieszanie, i zostaje wyrzucony z pokładu wraz z innymi pasażerami. Po tym incydencie samolot wybucha, a bohaterowie cudem unikają śmierci. Jednak kilka dni później, osoby uratowane w niedoszłej katastrofie giną w nieznanych okolicznościach. Alex odkrywa plan, dzięki któremu może powstrzymać kolejne śmierci swych przyjaciół.

Film jest jedyny w swoim rodzaju. Przeznaczenie, niewyjaśnione śmierci, to wszystko ładnie się prezentuje, i aż prosi się o kontynuację. Najbardziej w tym filmie spodobały mi się śmierci poszczególnych osób - są widowiskowe, i z przyjemnością się je ogląda. W sumie nie mam żadnych zastrzeżeń odnośnie tego filmu, lecz mógłby być on trochę lepszy. Zbyt mało jest tutaj scen grozy, co w przypadku horrorów jest podstawą. Ale pomimo tego produkcja jest godna polecenia.


SCREENY
OCENA
7/10

2 komentarze:

  1. Jeden z lepszych filmów ostatnich lat ze świetnymi efektami specjalnymi. Oczywiście nie wszystkie części są godne uwagi, ale ogólnie świetny film na wieczór ze znajomymi :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. jak dla mnie pierwsza część tej serii jest rewelacyjna. motyw uniknięcia śmierci, a potem bawienie się z nią w ciuciu babkę okazał się być strzałem w dziesiątkę. wypadki, które mają tutaj miejsce faktycznie mogą się wydarzyć, nie to co w przyszłych filmach...

    OdpowiedzUsuń