Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

poniedziałek, 19 marca 2012

Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów (1987)


KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW 3: WOJOWNICY SNÓW / A NIGHTMARE ON THE ELM STREET: DREAM WARRIORS (1987)
reż. Chuck Russel; scen. Wes Craven, Frank Darabont, Chuck Russel
kraj produkcji: USA

Trzecia część "Koszmaru z ulicy Wiązów", to znów świetna kontynuacja opowieści o legendarnym mordercy ze snów - Freddym Kruegerze. Jak to jest możliwe, że mimo, iż każda część jest robiona przez innego reżysera jest również powalająca jak poprzednie? We wcześniejszych odsłonach z czarnym charakterem główny spór prowadziła jedna osoba, lecz w tym filmie jest inaczej.

Kristen od pewnego czasu miewa koszmary. Widzi w nich dom, którego robi model. Podczas jednego ze strasznych snów, gdy jest w łazience widzi odbicie Freda w lustrze i ma wrażenie, że podcina jej żyły ostrzem ze swojej rękawicy, lecz tak na prawdę to zrobiła ona. Matka widząc stan córki, zawozi ją do szpitala psychiatrycznego. Podczas wystawiania diagnozy dziewczyna wpada w szał i zaczyna recytować wyliczankę ze swoich snów, pod koniec której wchodzi Nancy, znana widzom z pierwszej, genialnej części filmu, i dokańcza ową rymowankę. W trakcie pobytu w szpitalu, Kristen ma następny koszmar, do którego przenosi Nancy. Jak się okazuje, dziewczyna ma niezwykłą umiejętność przenoszenia osób do swoich snów. Doktor Neil Gordon organizuje miting dla pacjentów z zaburzeniami snów i dochodzą do wniosku, że wszyscy mają ten sam koszmar, w którym główną rolę gra Freddy. Jakiś czas później, chłopak o imieniu Philip umiera we śnie. Morderca robi z niego marionetkę, pociągając za jego żyły doprowadza go na ostatnie piętro szpitala, z którego skacze. Zanim grupa zorientuje się jak pokonać natręta, ginie kolejna osoba. Po śmierci dziewczyny pacjenci integrują się i znajdują sposób na to jak pozbyć się zbrodniarza. Kristen wykorzystuje swoją umiejętność, by przenieść ich do swojego snu, gdzie dowiadują się, że mają nadzwyczajne moce, którymi mogą zlikwidować Freda...

Kolejne arcydzieło w świetnej serii. Nie ma się w tym filmie na prawdę do czego przyczepić. Genialna fabuła, w której maczał palce sam Wes Craven. Oprócz tego świetna muzyka, poprawione efekty specjalne i fenomenalna gra aktorów. Freddy w tej części pojawia się wiele razy, co bardzo mnie cieszyło jako wielkiego fanatika tej postaci. "Koszmar z ulicy Wiązów" jest to obowiązkowa seria dla wielbicieli kina grozy. A ta część, co tu dużo mówić - arcydzieło.

SCREENY

TRAILEROCENA
9,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz