Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks

sobota, 17 marca 2012

Klątwa Ju-on 2 (2003)


KLĄTWA JU-ON 2 / JU-ON 2 (2003)
reż. Takashi Shimizu; scen. Takashi Shimizu
kraj produkcji: Japonia

Kolejna świetna część filmu z serii "Ju-on". Takashi Shizimu zapoczątkował kapitalną opowieść o nawiedzonym domu. Mimo, iż wyszło już kilka części i mogłoby się wydawać, że reżyser już nic nowego z tej historii nie wyciśnie, lecz zmieniam zdanie po obejrzeniu. 

Para młodych ludzi jedzie samochodem, gdy nagle w coś uderzają. Mężczyzna wychodzi zobaczyć co potrącili i kobieta zaczyna mieć halucynacje i widzi małego chłopca, znanego nam jako Toshio. Podczas wypadku kobieta poroniła dziecko. Parę tygodni po tych wydarzeniach do nawiedzonego domu przyjeżdża ekipa filmowa aby nakręcić reportaż na jego temat. Kyoko, mimo iż straciła dziecko postanawia kontynuować swoją karierę aktorską. W międzyczasie dziewczyna o imieniu Tomaka słyszy dziwne dźwięki w swoim mieszkaniu, jakby coś waliło w ścianę. Nie mija kilka dni, jak ona wraz ze swoim przyjacielem, Moriku umierają w nie pojętych przez ludzkich umysł okolicznościach. Podczas kręcenia reportażu większość osób biorąca w nim udział zaczyna widzieć zjawy i słyszeć dziwne, tajemnicze głosy wydobywające się z wnętrza domu...

Jak już napisałem we wstępie, nie wiedziałem czego się spodziewać po tej części, czy Takashiemu uda się wykrzesać coś z tej historii, ale zapewniam widzów, że nie rozczarują się oglądając ten film. Jest tu wiele "schizów" cała fabuła filmu potrafi "wjechać" na psychikę oglądającemu. Może to nie jest klimat z pierwotnej części, ale oddaje wiele emocji, chwilami na prawdę szokujących. Po tylu filmach z azjatyckiego kina grozy, długo nie mogłem znaleźć odpowiedniej dawki "tego czegoś" co jednak kocham w horrorach, ale tu udało mi się to odnaleźć. Pogmatwana fabuła, solidna ilość scen, gdzie ukazują się dobrze nam znane zjawy, jak Toshio, czy Kayako, które na prawdę mocno zapadają w pamięci i umacniają pozycję serii "Ju-on" na liście moich ulubionych horrorów, którą swoją drogą bardzo polecam, każdemu Fanatikowi horrorów..

SCREENY

TRAILEROCENA
9,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz